Społeczne Gimnazjum w Żarach      -      ul. 11 listopada 33,      68-200 Żary,      tel. 068-363-69-39,      e-mail: szkola@slo.zary.pl

 

 
 Obecnie gości on-line:  
 
 
  Aktualności
 
  Informacje o szkole
  Grono
  Plan lekcji
  Klasy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
 
  Najlepsi uczniowie
  Osiągnięcia sportowe
  Osiągnięcia edukacyjne
  Osiągnięcia plastyczne
 
  Kalendarz imprez
  Obóz integracyjny
  Bal sportowca
  Dzień chłopaka
  Dzień nauczyciela
  Inauguracja roku szkolnego
  Zakończenie roku szkolnego
  Boże Narodzenie
  Święta patriotyczne
  PCK
 
  Współpraca szkoły
  Galeria
  Prace uczniów
  Liga Mistrzów
  Archiwum
   
   
   
 

statystyka

ARCHIWUM NEWSÓW 2011/2012

 
 I MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

21-05-2012

I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dn. 17.05.12r. zajęła drużyna ze Społecznego Gimnazjum w Żarach w składzie Nocek Nikoletta i Moos Pamela oraz podziękowanie za przygotowanie przygotowanie drużyny otrzymała pani Kazimiera Wolak.


 

 LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

05-05-2012

- Jan Sokalski, klasa III a, geografia
- Przemek Łukowski, klasa II b, geografia
- Klaudia Bronowicka, klasa III b, język polski
- Weronika Warzocha, klasa II a, język polski
- Katarzyna Łuczyńska, klasa III c, język francuski

[GALERIA]
 

 1 PROCENT

18-12-2011


1% W rocznym zeznaniu podatkowym PIT prosimy wpisać:
Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach
- Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000096523


 

 EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012

21-04-2012

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego.
We wtorek, 24 kwietnia, 411 tys. uczniów trzecich klas z ponad 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpią do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpocznie się o godz. 9 i będzie trwał 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut). Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą.
O godz. 10.45 rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie będa mieli 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut). Zadania z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lubotwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna.
W środę, 25 kwietnia, uczniowie "zmierzą się" z zadaniami z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. O godz. 9 rozpocznie się egzamin z przedmiotów przyrodniczych. Pytania będą dotyczyć tematów realizowanych w ramach przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i geografia. Na napisanie egzaminu gimnazjaliści będą mieli 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut). Zadania z przedmiotów przyrodniczych mają formę zamkniętą.
O godz. 10.45 rozpocznie się egzamin z matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut). Zadania z matematyki mają formę zamkniętą lub otwartą.
W czwartek, 26 kwietnia, gimnazjaliści napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Gimnazjalista może wybrać tylko ten język, którego uczył się w gimnazjum jako przedmiotu obowiązkowego.
Egzamin na poziomie podstawowym - obowiązkowy dla wszystkich uczniów - rozpocznie się o godz. 9 i będzie trwał 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut). Egzamin na poziomie rozszerzonym - dla chętnych - rozpocznie się o godz. 10.45 i będzie trwał również 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 30 minut).

 

 I MIEJSCE W ZDROWYM STYLU ŻYCIA

26-03-2012

23.03.2012r. w etapie Okręgowym Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w Zielonej Górze uczestniczyła uczennica Hołyńska Joanna kl. III Społecznego Gimnazjum w Żarach, która zajęła I miejsce etapu Rejonowego w każdej kategorii oraz została zwycięzcą etapu Okręgowego Olimpiady uzyskując największą liczbę punktów ze wszystkich zadań zajmując I miejsce oraz tytuł finalisty. Finalistka będzie uczestniczyła w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Podziękowania za przygotowanie finalistki otrzymali opiekunowie pani Barbara Mroczek oraz pani Kazimiera Wolak.

[GALERIA]
 

 ZEBRANIA INFORMACYJNE

10-03-2012

Serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjne.

17.04.2012 , godz. 17.00 - Zebranie informacyjne w sprawie przyjęcia do pierwszej klasy na rok szkolny 2012/2013 do Społecznego Gimnazjum.

24.04.2012 , godz.17.00 - Zebranie informacyjne w sprawie przyjęcia do pierwszej klasy na rok szkolny 2012/2013 do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.


 


Fantastycznych i mroźnych Świąt Bożego Narodzenia, prawdziwej zimy za oknem i ciepła rodzinnego. Niepowtarzalnych wzruszeń, zaskakujących prezentów oraz wspaniałego Nowego Roku 2012.
 

 WYCIECZKA DO BERLINA

21-12-2011

16 grudnia uczniowie klas ! i II uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Wyjazd obejmował:
- wjazd na Wieżę Telewizyjną - punkt widokowy na wysokości 203m, winda jechała z prędkością 6M/S
- Katedra Berlińska - wejście na kopułę Katedry i zejście do krypty, gdzie jest pochowana rodzina Hohenzolernów
- zwiedzanie z okien autobusu (ze względu na pogodę) Reichstagu, Wschodniego i Zachodniego Berlina, resztek Muru Berlińskiego, pomnik holocaustu
- przejazd na Jarmark Bożonarodzeniowy (zakupy+posiłek).

[GALERIA]
 

 II MIEJSCE NA PRZEGLĄDZIE TEATRÓW PROFILATYCZNYCH

18-12-2011

Dn. 15.12.2011 grupa teatralna SG brała udział w VI Przeglądzie Szkolnych Teatrów Profilaktycznych w Żarach i zajęła 2 miejsce prezentując spektakl pt. „Niedoinformowana dziewczynka z zapałkami”

 

 TURNIEJ PIONÓW

17-12-2011

06 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Turniej Pionów po tytułem "Dobrą drogą w dobrym stylu". Zabawa obejmowała trzy rundy, w których należało wykazać się wiedzą, kulturą i sprawnością fizyczną.

[GALERIA]  [PRZEBIEG TURNIEJU]

 

 PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

16-12-2011

7, 8, 9 i 14, 15, 16 grudnia zostały przeprowadzone próbne egzaminy gimnazjalne, które są częścią kompleksowego programu przygotowań do egzaminu gimnazjalnego.
Nowy egzamin gimnazjalny będzie składał się z tych części co dotychczas, czyli: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego. Jednak każda z nich będzie miała nieco inną strukturę.
Egzamin humanistyczny zostanie podzielony na zadania z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. Natomiast test matematyczno-przyrodniczy będzie się składał z części matematycznej oraz z przedmiotów przyrodniczych. Zarówno egzamin humanistyczny, jak i matematyczno-przyrodniczy, będą trwały 150 minut.
Test, mający na celu sprawdzenie wiadomości z języka obcego, zostanie podzielony na poziom podstawowy i rozszerzony. Każda z nich będzie trwała 60 minut.
Zmiany w egzaminach gimnazjalnych polegają głównie na podzieleniu każdej części testu na dwie grupy zadań. Zwiększony został również czas trwania poszczególnych etapów, ponieważ nowy egzamin jest bardziej czasochłonny dla ucznia.

 

 I MIEJSCE W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

16-11-2011 

 WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

08-11-2011

Z racji wizytacji kanonicznej parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na terenie której znajduje się nasza szkoła, dnia 8 listopada 2011r. gościliśmy Księdza Biskupa Pawła Sochę. Towarzyszył mu Ksiądz Prałat Tadeusz Dobrucki. Wizyta w naszej szkole przebiegła w miłej atmosferze. Po przywitaniu przez Samorząd Uczniowski i Dyrekcję, wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu części artystycznej Ksiądz Biskup odpowiedział na pytania uczniów i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Następnie udał się na spotkanie z Gronem Pedagogicznym naszej szkoły.

 

 NA OSTATNIĄ CHWILĘ

05-11-2011

Dnia 3 listopada 2011r. zorganizowano wyjście do sali widowiskowej "Luna" na koncert profilaktyczny zespołu "Na ostatnią chwilę", w którym udział wzięli uczniowie gimnazjum klas drugich i trzecich. Koszt koncertu pokryła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach.

 

 20-LECIE SLO W MEDIACH

10-10-2011

Jubileusz 20-lecia Społecznego Liceum Ogólnokształcącego uchwycony okiem kamery Gazety Regionalnej i TVP Gorzów Wielkopolski.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

[20 LAT SLO - GAZETA REGIONALNA]

[20 LAT SLO - TELEWIZJA POLSKA, TVP Gorzów Wlkp.]
 

 OBÓZ ADAPTACYJNY

23-09-2011

2 września 2011 r. o godzinie 8.05 uczniowie klas 1 i 2 Społecznego Gimnazjum w Żarach zebrali się na miejskim dworcu PKS, by oczekiwać autobusu, który zawiezie ich na obóz integracyjny do Janowic Wielkich. O godzinie 8.15 przybył autobus i kwadrans później ruszył w drogę. Na miejsce uczniowie dotarli o godzinie 11.05. Po przydziale pokoi i krótkim odpoczynku nauczyciele z uczniami wyruszyli na wycieczkę w góry. Po wyczerpującym marszu o godzinie 16 uczestnicy wycieczki udali się do stołówki na obiadokolację. Po posiłku uczniowie klas 2 wraz z kilkoma nauczycielami zaczęli przygotowywać chrzest dla pierwszoklasistów. Ceremonia odbyła się ok. godziny 18 i trwała ponad 2 godziny. O 22 nastała cisza nocna i wszyscy rozeszli się do swoich pokoi. Następnego dnia o godzinie 9, po zbiórce wszyscy udali się na śniadanie. PO posiłku uczniowie mieli czas wolny do godziny 11.00. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na kolejną wyprawę w góry. Głównym celem marszu była góra Szwajcarka. O godzinie 16 wszyscy wrócili na kolację. Wieczorem zorganizowano dyskotekę i ognisko. O godzinie 22 tradycyjnie wszyscy uczniowie wrócili do pokoi. Ostatniego dnia śniadanie, jak zwykle, przypadło na godzinę 9.00. Do 11.00 uczniowie mieli czas, by się spakować i sprzątnąć pokoje. Dzięki pośpiechowi uczniów udało się wyjechać przed godziną 11. Do Żar autobusy dojechały ok. godziny 14.00. Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili szczęśliwi. 

 OBÓZ ADAPTACYJNY DLA KLAS I i II

22-08-2011

Zapraszamy na rozpoczęciu roku szkolnego 2011/12 (tradycyjnie sala gimnastyczna godz. 12.00).

Ponadto informujemy, że obóz adaptacyjnym odbędzie się 2 września 2011. Wyjazd o godz. 8.00, koszt 165 zł. Cena obejmuje: przejazd autokarem, noclegi i wyżywienie. Uczniowie klas I i II proszeni są o podjęcie decyzji dotyczącej wyjazdu i przekazanie informacji wychowawcom klas. Możliwe jest również tego dnia dokonanie wpłaty do wychowawcy lub 2 września w autokarze.


 

 POŻEGNANIE TRZECICH KLAS - prezentacja

21-06-2011


 

 
 

Copyright © www.sg.zary.pl - 2008. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.