Społeczne Gimnazjum w Żarach      -      ul. 11 listopada 33,      68-200 Żary,      tel. 068-363-69-39,      e-mail: szkola@slo.zary.pl

 

 
 Obecnie gości on-line:  
 
 
  Aktualności
 
  Informacje o szkole
  Grono
  Plan lekcji
  Klasy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
 
  Najlepsi uczniowie
  Osiągnięcia sportowe
  Osiągnięcia edukacyjne
  Osiągnięcia plastyczne
 
  Kalendarz imprez
  Obóz integracyjny
  Bal sportowca
  Dzień chłopaka
  Dzień nauczyciela
  Inauguracja roku szkolnego
  Zakończenie roku szkolnego
  Boże Narodzenie
  Święta patriotyczne
  PCK
 
  Współpraca szkoły
  Galeria
  Prace uczniów
  Liga Mistrzów
  Archiwum
   
   
   
 

statystyka

ARCHIWUM NEWSÓW 2008/2009

 
 AMBASADA FRANCJI DLA SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM

30-07-2009

Nasza szkoła Społeczne Gimnazjum dzięki sukcesom naszych uczniów z języka francuskiego, została objęta promocyjnym programem "Francuski ... i kontaktujesz" opracowanym przez Ambasadę Francji w Polsce. 1 lipca dyrektor szkoły W. Polakowski został zaproszony przez attache Ambasady Francji, Pana Michela Imbert na uroczyste potwierdzenie przystąpienia naszej szkoły do programu. Uroczystość odbyła się w gmachu Uniwersytetu Zielonogórskiego w obecności attache Ambasady Francji Pana Michela Imbert, dyrektorów wybranych gimnazjów, Kuratora Oświaty naszego województwa oraz Pani Elżbiety Jastrzębskiej koordynatora programu reprezentującego stronę polską. Dyrektor W. Polakowski odebrał z rąk attache Ambasady Francji tablicę interaktywną, dzięki której uczniowie naszej szkoły będą mogli uczyć się j. francuskiego jeszcze atrakcyjniej i skuteczniej. Pod koniec sierpnia otrzymamy również pakiet lekcji multimedialnych do nauki języka francuskiego.

 

 BAL GIMNAZJALNY

07-07-2009

Bal gimnazjalny odbył się 16 czerwca na sali gimnastycznej SSP w Żarach. Uczniowie podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud. Swoje wystąpienie miał również p.Warzocha, który dziękował całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

 

 NAGRODZENI W KONKURSIE "MOJE MIEJSCE NA ZIEMI"

06-07-2009

I Ogólnopolski Konkurs wydawnictwa Nowa Era i National Geographic Polska „Moje miejsce na Ziemi” polegał na stworzeniu czterostronicowej gazetki ukazującej główne atrakcje turystyczno-poznawcze miasta lub regionu, z którego pochodzą zachęcając obcokrajowców do przyjazdu do danego miejsca.
Spośród ponad tysiąca nadesłanych projektów jury w składzie: Martyna Wojciechowska (Redaktor Naczelna National Geographic Polska), Marcin Wojtyński (Dyrektor Zarządzający Działu Języków Obcych wydawnictwa Nowa Era), Arkadiusz Tkacz (autor podręcznika English Explorer) oraz Katarzyna Mierzyńska (redaktor języka angielskiego wydawnictwa Nowa Era) wybrało zwycięską pracę konkursową oraz 16 laureatów – po jednym z każdego województwa.
I miejsce w województwie lubuskim
Społeczne Gimnazjum w Żarach
Grupa konkursowa w składzie: Aleksandra Bzura, Ewa Śniatecka, Wojciech Mytych, Kamil Kościński, Kornelia Dudek, Marcin Neska pod kierownictwem Pani Wioletty Litwin
W ramach nagrody grupa otrzymuje:
Dla nauczyciela: bilet lotniczy powrotny na trasie Warszaw – Londyn oraz nagrody książkowe
Dla każdego ucznia: odtwarzacz MP 4 oraz nagrody książkowe
Dla szkoły: zestaw lektur National Geographic Class Library Set oraz roczna prenumerata magazynu National Geographic Polska
http://www.nowaera.pl/dokumenty/wyniki_konkurs.pdf

 

 WERNISAŻ - "CZŁOWIEK TO BRZMI DUMNIE"

17-06-2009

16 czerwca na korytarzu oraz w bibliotece szkolnej SG i SLO odbył się wernisaż p.n. "Człowiek to brzmi dumnie". Uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne. 

 DZIEŃ SPORTU I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

15-06-2009

17 czerwca 2009r. (środa) - Dzień Sportu, stadion „Syrena” ul. Leśna w Żarach.

19 czerwca 2009r. (piątek), godz. 12.00. - Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 – sala gimnastyczna Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.
 

 MOJE MIEJSCE NA ZIEMI - I MIEJSCE

04-06-2009

Społeczne Gimnazjum brało udział w konkursie organizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era" i "Nationale Geographic Polska" pt. Moje miejsce na Ziemi. Drużyna w składzie: Bzura Aleksandra, Dudek Kornelia, Kościński Kamil, Mytych Wojciech, Marcin Neska, Ewa Śniatecka, zajęła I miejsce w województwie lubuskim. Opiekunem drużyny jest p. W. Litwin. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 17 czerwca w Warszawie.

 

 I MIEJSCE W KROSIE STRZELECKIM

04-06-2009

30 maja 2009 roku w Szlichtyngowej odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych województwa lubuskiego w krosie strzeleckim. Drużynowo nasze gimnazjum zajęło I miejsce. Skład drużyny: Czyżyk Kacper, Jakubiszyn Karolina, Kaleta Karolina, Klaja Adrianna, Lewicki Adrian, Warzocha Jan. Opiekunem drużyny był p. M. Żurek.
 

 REJONOWA OLIMPIADA RATOWNICZA

25-05-2009

14 maja odbyła się Rejonowa Olimpiada Ratownicza. Nasze gimnazjum zajęło III miejsce.
 

 MATEMATYKA BEZ GRANIC DLA III B

21-05-2009

Klasa IIIb zajęła V miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez granic" w regionie lubusko-zachodniopomorskim.
Ideą Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic" jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy:  krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata, szkołami danego regionu, matematyką i językami obcymi, szkołami publicznymi i niepublicznymi, samymi uczniami.
W konkursie biorą udział klasy trzecie gimnazjów oraz klasy pierwsze liceów lub techników.
 

 UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

19-05-2009

W dniach 28 kwietnia i 12 maja 2009 r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursów Interdyscyplinarnych i Przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego w roku szkolnym 2008/2009.

 

 TEATR I MUZEUM - WYJAZD GIMNAZJALISTÓW

16-05-2009

W zeszłym tygodniu dla klasy drugich zorganizowany został wyjazd do Zielonej Góry do teatru na spektakl "Uczta Dionizosa". Po przedstawieniu klasy I odwiedziły Muzeum Etnograficzne w Ochli, gdzie byli uczestnikami lekcji muzealnej, zaś klasy II odwiedziły Muzeum Wojskowe w Drzonowie.
 

 WYJAZD DO WROCŁAWIA

15-05-2009

07 maja 2009r. klasy trzecie gościły we Wrocławiu. W ramach wyjazdu zorganizowany był pobyt w teatrze na spektaklu "Okno na parlament" w reżyserii Wojciecha Pokory.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 MATEUSZ FISCHER LAUREATEM KONKURSU J. NIEMIECKIEGO

14-05-2009

Mateusz Fischer został laureatem Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschmeister" edycja 2008/2009.
Wielki finał odbył się 9 maja 2009r. w Gorzowie Wlkp., który przebiegał w dwóch etapach: części pisemnej i ustnej. Mateusz w klasyfikacji końcowej zdobył drugą lokatę uzyskując 60 punktów na 65 możliwych.
 

 II MIEJSCE W KEPLERIADZIE

11-05-2009

Dnia 29 kwietnia 2009r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie matematyczno – fizycznym „Kepleriada”.
Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych był testem składającym się z 25 zadań zamkniętych. Po naukowych zmaganiach dla uczniów i opiekunów przygotowano poczęstunek. Następnie zwiedzali oni zabytkowy Pałac Książąt w towarzystwie przewodnika. W sali kryształowej wykład pt: „ Ostatnia podróż Keplera" wygłosił pan profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego Janusz Gil.
Lokaty naszych uczniów: II miejsce Hubert Buganik (na zdjęciu) (nagroda – luneta) i VI miejsce Adrian Lewicki (nagroda - tablice).
 

 EGZAMIN GIMNAZJALNY 2009

25-04-2009

W dniach 22-24 kwietnia odbyły się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz pierwszy raz z języka obcego.
W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 48 uczniów, w tym dwóch zwolnionych (laureaci) z części humanistycznej i 3 osoby z części matematyczno - przyrodniczej.

 

 ZEBRANIA Z RODZICAMI

22-04-2009

Uprzejmie informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się dnia 23 kwietnia (czwartek), o godzinie 17.00 Zapraszamy!
 

 NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ BO I MY ...

22-04-2009

Dnia 4 kwietnia 2009 młodzież z naszego gimnazjum wzięła udział w polsko-niemieckich warsztatach plastycznych. "Nie święci garnki lepią bo i my ...". Podczas bardzo ciekawych zajęć ceramicznych uczniowie lepili garnki, dzbanki, kielich i inne naczynia. Uczestnikami tych warsztatów byli: Karolina Jakubiszyn, Magdalena Gaik, Natalia Góral, Magda Rola, Kajetan Gwiazdowski, Michł Jasinowski, Karolina Hakman, Paulina Zielińska, Monika Bednarek.

 

 CZTEROPAK WYSTĄPIŁ W PÓŁFINALE

21-04-2009

Drużyna "Czteropak" w składzie: Kamil Kościński, Alan Bartczak, Piotr Joński, Kamil Stefańczyk wystąpiła w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. Impreza odbyła się 17 maja 2009r. w Poznaniu.
 

 MATEUSZ FISCHER W FINALE "DEUTSCHMEISTER"

20-04-2009

Mateusz Fischer zajął II miejsce w II etapie Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschmeister", tym samym otrzymując przepustkę do wielkiego finału. Drugi z naszych reprezentantów Michał Drozdek uplasował się na 10 pozycji.
O wynikach z finału i występie Mateusza poinformujemy już w maju.

 

 WIELKANOC 2009

10-04-2009 
 TYTUŁ LAUREATA DLA SYLWII SUCHAN

06-04-2009

W konkursie polonistycznym Sylwia Suchan zajęła III miejsce uzyskując tytuł laureata konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

 KAROLINA WYGRAŁA KONKURS CHEMICZNY!

06-04-2009

Karolina Trocka została zwyciężczynią (40 punktów - 100% prawidłowych odpowiedzi), a tym samym laureatką wojewódzkiego konkursu chemicznego. W wielkim finale wystartowało 27 uczniów z czego, aż 17 uzyskało wymagany pułap 90%. Gratulujemy!

 

 

 II ETAL KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

06-04-2009

4 kwietnia 2009r. odbył się II etap Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschmeister". Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Michał Drozdek oraz Mateusz Fischer. Organizatorem tego konkursu było Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp. Już wkrótce poznamy wyniki kwalifikacji do finału.

 

 SYLWIA LAUREATKĄ

06-04-2009

4 kwietnia 2009r. w Gorzowie Wlkp. odbył się  finał konkursu języka angielskiego "Linguist" organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp. Nasza uczennica Sylwia Suchan została laureatką. Nauczycielem przygotowującym Sylwie jest mgr Izabela Kasprzak. Gratulujemy!
 

 BIERZEMY UDZIAŁ W DIALNET MASTERS

02-04-2009

Nasz drużyna - Czteropak w składzie: Kamil Kościński, Alan Bartczak, Piotr Joński, Kamil Stefańczyk biorą udział w konkursie DialNet Masters. Drużyna awansowała do drugiego etapu.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters, przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwsza edycja odbyła się w 2007 r. Organizatorem Olimpiady jest Telefonia DIALOG SA, we współpracy z Politechniką Wrocławską. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informacyjnych. Jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Turniej przebiega w formie drużynowej. Poszczególne zespoły składają się z 4 uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) i nauczyciela prowadzącego.
 

 WYNIKI FINAŁU LIGI MISTRZÓW

02-04-2009

Podajemy wyniki Małej Ligi Mistrzów z finału, który odbył się 25 marca na sali gimnastycznej.
I m-ce - Bronowicka Klaudia - SP 8 Żary,
II m-ce - Woźniak Bartosz SP5 Żary,
III m-ce - Mądrawska Małgosia SSP Żary,

IV - Muńko Agnieszka SP Złotnik,
V - Ossowski Maciej SSP Żary.

Wyniki Gimnazjalnej Ligi Mistrzów - realizacja 25 marca 2009r., sala gimnastyczna
I m-ce drużyna SG Żary w składzie: Ewa Śniatecka, Sylwia Suchan, Klaudia Pawlikiewicz;
II m-ce - PG 1 Żagań: Agata Rybka, Ewa Bujakiewicz, Jakub Chmiel;
III m-ce - PG 3 Żary: Patrycja Śnieżek, Monika Rewaj, Aleksandra Kilan;

IV - PG 3 Żary: Kacper Grochola, Paweł Dłużak, Jakub Trzyna;
V - PG 2 Żagań: Patrycja Krupowies, Karolina Bałut, Kamil Dzimiński;
VI - PG 1 Żagań: Marta Wojciechowska, Magda Pokrzywa, Agnieszka Adamkiewicz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody.
 

 NAJLEPSI PŁYWACY W SPOŁECZNYM GIMNAZJUM

30-03-2009

30 marca 2009r. odbyły się mistrzostwa Powiatu Żarskiego w pływaniu. Nasze obie drużyny: dziewcząt i chłopców zajęły Pierwsze miejsca. Trenerom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!
 

 IV MIEJSCE W BADMINTONIE

30-03-2009

Społeczne Gimnazjum zajęło IV miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w półfinałach wojewódzkich w badmintonie drużynowym. Zawody odbyły się 18 marca 2009r. w Świebodzinie. 

 KAROLINA FINALISTKĄ KONKURSU FIZYCZNEGO

30-03-2009

Aż trudno zliczyć sukcesy i osiągnięcia naszej uczennicy Karoliny Trockiej. Tym razem Karolina została finalistką Konkursu Fizycznego na etapie wojewódzkim, zajmując szóstą lokatę.
Konkurs odbył się 21 marca 2009r. w Gorzowie Wlkp. i wzięło w nim udział 39 uczestników.
 

 HISTORIA TO PASJA KLAUDII PAWLIKIEWICZ

30-03-2009

Klaudia Pawlikiewicz (na zdjęciu) otrzymała tytuł laureata zajmując 4 miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Historycznego. Bardzo dobrze zaprezentował się również Adrian Lewicki, któremu przypadło miejsce finalisty.

W finale wystartowało 59 uczniów z całego województwa lubuskiego, zaś tytuł laureata przypadł tylko piętnastu najlepszym. Serdecznie gratulujemy.
 


 

 WOJEWÓDZKA OLIMPIADA Z BIOLOGII ZDOBYTA

29-03-2009

Karolina Trocka (1 miejsce) i Milana Białek (na zdjęciu) (3 miejsce) to nasi tegoroczni laureaci Wojewódzkiej Olimpiady z biologii. Niemniejszym sukcesem może również pochwalić się Piotr Olczyk (5 miejsce) i Michał Dąbrowicz (12 miejsce), którzy otrzymali tytuł finalisty. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy!.
 

 KAROLINA TROCKA JEDZIE NA ETAP CENTRALNY

28-03-2009

Karolina Trocka, uczennica Społecznego Gimnazjum, zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbędzie się w maju w Zgierzu.
Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:
1. rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
2. prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
3. inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.
Nad Ogólnopolską Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 

 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

21-03-2009

Dnia 25, 26 i 27 marca 2009r. dla uczniów Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego odbędą się rekolekcje wielkopostne. Spotkania odbywać się będą w Parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Żarach od godz. 8.00 do godz. 10.30.
 

 

 LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

21-03-2009

Martyna Tomalak (na zdjęciu) - (zwyciężczyni) i Adrian Lewicki zostali laureatami konkursy geograficznego. Natomiast Paweł Rewiński i Konrad Tkacz uhonorowani zostali tytułem finalisty. Gratulujemy


 

 WYJŚCIE DO KINA 30 MARCA

21-03-2009

30 marca 2009 roku o godz. 8.00 planowane jest wyjście do kina na film "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Klasy Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego opłacają bilet po 11 zł.

O filmie: Obraz opowiada o życiu i pracy ks. Jerzego Popiełuszki w kontekście polskiej historii i kościoła. Ukazuje ważne dla przyszłej postawy księdza wydarzenia z dzieciństwa i młodości jak również pierwsze oznaki rodzącego się po jego śmierci kultu.
 

 

 KAROLINA TROCKA NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM

21-03-2009

23 marca 2009 roku na etapie wojewódzkim, olimpiady promocji zdrowego stylu życia, ujrzymy Karolinę Trocką. Organizatorem olimpiady jest Polski Czerwony Krzyż w Zielonej Górze. W ramach tego udziału została wykonana prezentacja, którą publikujemy w dziale PRACE UCZNIÓW.
 

 

 DRUGI ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

20-03-2009

Do drugiego etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego zakwalifikowała się Sylwia Suchan. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym szczeblu.
 


 

 FINAŁ LIGI MISTRZÓW

19-03-2009

Serdecznie zapraszamy 25 marca na finał Ligi Mistrzów. O godz. 9.00, pięciu uczniów zmierzy się z małej lidze, zaś o godz. 12.00, 6 drużyn weźmie udział w Gimnazjalnej Lidze Mistrzów. Ponadto informujemy, że dla najlepszych czekają cenne nagrody. Powodzenia!


 

 SPOTKANIE Z PRZYJACIÓŁMI Z NIEMIEC

17-03-2009

Dnia 4 marca w Społecznym Gimnazjum miało miejsce kolejne spotkanie z uczniami zaprzyjaźnionego gimnazjum z Weisswasser. Tym razem tematem spotkania była sztuka. Uczniowie polscy i niemieccy mieli okazję do zaprezentowania swoich uzdolnień, jak również, w niektórych przypadkach, do przekonania się co do tego, że stworzenie dzieła nie jest domeną tylko artystów.

 

 KOŃCOWE WYNIKI LIGI MISTRZÓW

13-02-2009

Prezentujemy końcowe wyniki Małej jak i Gimnazjalnej Ligi Mistrzów. Gratulujemy wspaniałej wiedzy i zdobycia tak cennych punktów.

 

 FERIE ZIMOWE

11-02-2009

Od dnia 16 lutego do 27 lutego trwają ferie zimowe. Życzymy udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.
 

 SPOTKANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

11-02-2009

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas dnia 11 lutego 2009r. (czwartek) na godzinę 17.00.
Harmonogram spotkania:
1. Godz. 17.00 - spotkanie na sali gimnastycznej z małymi artystami.
2. Spotkanie z Dyrektorem szkoły mgr Wiktorem Polakowskim.
3. Spotkanie z wychowawcami.

 

 WYJAZD DO TEATRU

11-02-2009

Uprzejmie informujemy, że planowany jest 16 lutego o godz. 8.00, wyjazd do Wrocławia do Teatru Komedia na spektakl "Zemsta", jak również na zwiedzanie miasta. Prosimy o szybkie zgłoszenia do sekretariatu. Prosimy rodziców o wyrażenie zgody wyjazdu dziecka na najbliższym zebraniu z wychowawcą.
 

 WERNISAŻ "TAKIM CHCIAŁBYM BYĆ"

04-02-2009

09 stycznia 2009 roku odbył się wernisaż pod hasłem "Taki chciałbym być". Mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz plakaty przygotowane przez klasy 1 liceum.


 

 MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIEJ PROZDROWOTNY

04-02-2009

23 stycznia, na sali gimnastycznej naszego gimnazjum, odbył sie Międzygimnazjalny Turniej Prozdrowotny. Turniej składał się z trzech części: część I - test wiedzy z zasad dbałości o własny organizm uwzględniający wpływ na organizm człowieka, test wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, praca nad plakatem, przygotowanie sałatek,  rozwiązywanie krzyżówek oraz prezentacja piosenek i transparentów. W drugiej części nastąpiła prezentacja plakatów, przeprowadzono quiz, grę skojarzeniową oraz kolejny test z zakresu pomocy przedmedycznej. Część trzecia to piramida wieloosobowa i zbiorowy układ gimnastyczny z podkładem muzycznym.
Turniej wzbogacił pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez profesjonalną grupę ratowniczą Polskiego Czerwonego Krzyża.


 

 ODWIEDZAJ GALERIĘ - NOWE ZDJĘCIA

17-01-2009

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć. Ostatnia jej aktualizacja to: Turniej Pionów 2008 pod hasłem "Ada to nie wypada", pobyt naszych uczniów w Weisswasser (film w dziale "Prace uczniów"), oraz relacja ze "Szkolnego przeglądu kolęd i pastorałek". Zapraszamy.


 

 WARSZTATY NA LIGĘ MISTRZÓW

06-01-2009

Wszystkie osoby zakwalifikowane w Małej jak i w Gimnazjalnej Lidze Mistrzów zapraszamy na warsztaty.

Terminy warsztatów:
15 stycznia 2009r., godz.14.00 - dla uczniów GLM
16 stycznia 2009r., godz.13.00 - dla uczniów MLM


 

Składamy najserdeczniejsze życzenia
z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2009
Aby Ciepłych chwil w Waszym życiu było jak najwięcej,
a dni obfitowały w moc spełnionych marzeń.

 

 LIGA MISTRZÓW - WYNIKI 1 i 2 SPOTKANIA

19-12-2008

Prezentujemy zsumowane wyniki 1 i 2 spotkania Małej Ligi Mistrzów i Gimnazjalnej Ligi Mistrzów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnych przedmiotowych potyczkach.

 

 SZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

16-12-2008

W dniu 19 grudnia odbędzie się festiwal kolęd przygotowany przez poszczególne klasy. Każda klasa na dwa tygodnie przed festiwalem losowała kolędę. Dodatkowo klasa może wykonać kolędę w języku obcym. Oj, będzie się działo ...

Klasy będą miały również swoje wigilie z wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami. Ogłoszenie wyników festiwalu kolęd planowane jest na godzinę 11.30. Tradycyjnie o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej planowana jest wigilia szkolna, na którą zapraszamy absolwentów.

 

 "PRÓBA ŻYCIA" - NARODOWY TEATR EDUKACJI W LUNIE

16-12-2008

W dniu 18 grudnia odbędzie sie premiera spektaklu "Próba życia" Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl zaplanowany jest na godzinę 12.50. Wszystkie klasy po piątej lekcji udają sie do Luny, gdzie ma miejsce premiera. Po spektaklu klasy wracają na 8 lekcję.
 

 POMOC DLA KUBUSIA

16-12-2008

Jutro tj. 17 grudnia szkolne koło PCK organizuje sprzedaż ciasta na długich przerwach. Wszystkich amatorów słodkości zapraszamy. Pieniądze ze sprzedaży ciasta, jak również zbiórka pieniędzy ma pomóc w dalszym leczeniu nowotworu oczu Kubusia Długosza (16 miesięcy), o którym ukazał się artykuł w Gazecie Lubuskiej. Wszystkich chętnych zapraszamy do wsparcia naszych działań.
 

 TURNIEJ PIONÓW "JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ PISZĄ"

16-12-2008

Dnia 10 grudnia w godzinach od 9.45 do 11.30 odbył się nietypowy turniej pionów. Pomysłodawczyniami i realizatorkami turnieju były panie: pedagog i psycholog. Program turnieju
Część I:
1. Prezentacja pionów: strój, hasła, transparenty, piosenka.
2. Wywiad z zaproszonym gościem.
3. Konkurs "Stoliczku nakryj się"
4. opowiadanie kawałów.
Część II:
1. Zasady savoir-vivre`u w scenach literackich.
2. Quiz.
3. Konkurs sprawnościowy.
Wszyscy dobrze się bawili. Jury bacznie obserwowała poszczególne konkurencje i punktowała w skali od 1 do 10. Wygrał pion A. część nagród była już rozdana, reszta jest do realizacji.

 

 III PRZEGLĄD SZKOLNYCH TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

10-12-2008

26 listopada 2008r. Społeczne Gimnazjum jak i Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach, wzięło udział III Przeglądzie Szkolnych Teatrów Profilaktycznych. W przedsięwzięciu teatralnym po hasłem "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; Nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi", SLO zajęło II miejsce (nagroda 700 zł), zaś SG wyróżnienie (500 zł).
Przegląd został zorganizowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach przy współpracy Żarskiego Domu Kultury. Wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą szkołę Gratulujemy!

 

 LIGA MISTRZÓW - TERMINY SPOTKAŃ

02-12-2008

Terminy planowanych spotkań w ramach GLM i MLM. Wszystkim uczestnikom Małej Ligi Mistrzów przypominamy o kolejnym terminie spotkania tj. 11 grudnia (czwartek) na godzinę 13.00.
Uczestnicy Gimnazjalnej Ligi Mistrzów mają kolejne spotkanie konkursowe 12 grudnia (piątek) o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.


 

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS/HIV

02-12-2008

W naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy dzień Walki z AIDS/HIV. Uczniowie w ramach tego dnia mogli sie dowiedzieć o sytuacjach zagrażających zarażeniu i jak temu zapobiegać. Dzięki członkom grupy szkolnej PCK wiedza ta stała się bliższa.

 

 IV PRZEGLĄD ANGLOJĘZYCZNYCH FORM TEATRALNYCH

02-12-2008

Dnia 26 listopada nasza grupa brała udział w przeglądzie małych form teatralnych, których organizatorem jest Gimnazjum nr 4 w Żarach. Przedstawienie pt. "Czerwony kapturek" zostało nagrodzone w kategorii "najlepsza kreacja aktorska". Młodzi aktorzy byli z siebie zadowoleni ...

 

 GIMNAZJALIŚCI NA UNIWERSYTECIE

02-12-2008

W sobotę tj. 29 listopada w budynku Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się konkurs, którego organizatorem było Polskie Towarzystwo Fizyczne. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Ania Kucal i Milana Białek. Obie uzyskały dobre wyniki: 64 i 62%. Opiekunem merytorycznym uczestniczek konkursu był p. J. Bugaj. Gratulacje!

 

 Z LOGIKĄ NA TY

02-12-2008

W sobotę tj. 29 listopada odbył się konkurs matematyczny „Z logiką na ty” w Gimnazjum nr 2 w Żarach. Nasza grupa w składzie: Ewa Śniatecka, Karolina Kaleta, Paweł Rewiński, Hubert Buganik, Kamil Kościński, Adrian Lewicki różnicą jednego punktu zajęła II miejsce. W rozgrywkach indywidualnych Paweł Rewiński zajął I miejsce. Opiekunami uczniów byli p. M. Paduszyńska i p. R. Jarlaczyk. Gratulacje!
 

 WYNIKI GIMNAZJALNEJ LIGI I MAŁEJ LIGI MISTRZÓW

01-12-2008

Prezentujemy wyniki Gimnazjalnej Ligi Mistrzów i Małej Ligi Mistrzów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zdobytych cennych punktów.

 

 WYCIECZKA DO DREZNA I BERLINA

26-11-2008

Dnia 4 grudnia 2008r. dla klas I i II gimnazjum, planowany jest wyjazd do Drezna. Zapisy i szczegółowy program wycieczki dostępny jest u Pana L. Majewskiego. Są jeszcze wolne miejsca!

Dnia 3 grudnia 2008r. dla klas III gimnazjum i I liceum planowany jest wyjazd do Berlina. W programie zwiedzanie Berlina, wizyta w Muzeum Pergamońskim, Egipskim i Muzeum Techniki oraz uczestnictwo w bożonarodzeniowym jarmarku. Są też wolne miejsca. Szczegółowy program dostępny u wychowawców klas. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panią B. Mroczek. Ewentualne zapisy przyjmowane są do piątku. Cel to również edukacja lingwistyczna.
 

 RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI

26-11-2008

Szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Rzuć palenie razem z nami". Hasło tegorocznej akcji "Młodość wolna od papierosa". Uczniowie wraz z pielęgniarką uświadamiali wszystkich jak działają substancje zawarte w dymie papierosowym. Pamiętajmy, że papieros nie tylko robi z dymku chmurę, ale wypala w portfelu dziurkę. Zwróćcie uwagę na to, że papieros nie pasuje do słodkiego liczka bo usta pachną jak popielniczka. W tym dniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć film "palenie tytoniu a fizjologia człowieka" w holu szkoły oraz prace plastyczne o szkodliwości nałogu. W tym dniu delegacja z naszej szkoły w składzie: Radek Bielewicz, Mateusz Soch oraz Piotr Sumisławski wzięli udział w międzyszkolnym konkursie antynikotynowym, zaprezentowali plakat. Nowością był film dotyczący wpływu palenia papierosów na organizm człowieka autorstwa Radka Bielewicza.
 

 DZIEŃ TOLERANCJI

26-11-2008

Konkurs na logo "Dnia Tolerancji " zakończony. W konkursie wzięło udział 66 uczniów, którzy wykonali wspaniałe prace plastyczne. Jury wyłoniło trzy najlepsze prace plastyczne: Karolina Trocka z III b, Amelia Kondratowicz z IIIb oraz Aleksandra Jagielska z Ic. Nagrody w postaci dyplomów i maskotek zostały rozdane na apelu. Gratulujemy!


 

 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

24-11-2008

Dnia 27 listopada od godziny 17.30 do 21.30 odbędzie się dyskoteka andrzejkowa. Organizatorem imprezy jest samorząd szkolny. Propozycje utworów muzycznych można składać do Piotra Walendowskiego i Piotra Kubiaka do środy.

 

 ZEBRANIA Z RODZICAMI

12-11-2008

Planowany termin spotkań wychowawców klas z rodzicami to 20 listopada (czwartek) o godzinie 17.00. Zapraszamy rodziców na zebranie.
  

 TERMINARZ ETAPÓW SZKOLNYCH KONKURSÓW

09-11-2008

Są już ustalone terminy poszczególnych konkursów przedmiotowych. Zainteresowanych odsyłamy do nauczycieli i na tablicę ogłoszeń. Bardzo proszę o zapisywanie się na poszczególne konkursy u swoich nauczycieli. Wszystkie etapy szkolne odbędą się po godzinie 15.10 w ramach zajęć kół zainteresowań.
 

 MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „OXFORD”

07-11-2008

7 listopada przypada także termin konkursu matematycznego, który odbędzie się w dwóch gabinetach matematycznych. Godzina rozpoczęcia 10.00 i trwa przez godzinę zegarową. W ramach tego konkursu uczniowie rozwiązują testy dostosowane do ich wieku. Wyniki będą znane 31 stycznia. Życzymy wszystkim młodym matematyką szczęścia i nie tylko ....

 

 OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

07-11-2008

7 listopada 2008 roku uczciliśmy 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku obchody tego dnia związane są z Przeglądem Twórczości Patriotycznej (w tym roku już VI edycja). Do tej pory obchody tej uroczystości przygotowywali gimnazjaliści, którzy popisywali się swoimi zdolnościami aktorskimi oraz wiedzą dotyczącą historii Żar. W tym roku będzie zmieniona formuła – tym razem zaprezentują się licealiści. W formie humorystycznej pokażą oni swoją wizję tych wydarzeń historycznych, które kojarzą im się z uzyskaniem niepodległości. Na pewno śmiech będzie dużo, ale także świetna powtórka z historii. Zapraszamy wszystkich na salę gimnastyczną po 2 lekcji.

 

 KONFERENCJA SAMORZĄDÓW SZKOLNYCH W WARSZAWIE

02-11-2008

Dnia 30 października 2008 roku grupa uczniów SG pod opieką Pani M. Tioskow w składzie: Magdalena Rola, Klaudia Pawlikiewicz, Martyna Tomalak, Anna Kucal, Adrian Lewicki Kamil Kościński, wzięła udział w Konferencji "Czy możliwa jest szkoła demokratyczna?". Impreza miała miejsce w Społecznym Gimnazjum nr 20 w Warszawie.
Oprócz udziału w debacie nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację nowo wybranych demokratycznych władz SG nr 20, wysłuchać wykładu dr Krystyny Starczewskiej p.t. "Model teoretyczny szkoły demokratycznej", oraz zapoznać sie z systemem władzy w Warszawskim Gimnazjum.Po konferencji, udało nam się wygospodarować trochę czasu na wizytę w "Złotych Tarasach" oraz zrobić kilka zdjęć z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.
 

 WYJAZD KLAS III DO WROCŁAWIA

18-10-2008

Dnia 17 października klasy III były we Wrocławiu na spektaklu pt. ,,Mayday 2”. Wszyscy się bawili dobrze, śmiechu był dużo. Zwiedziliśmy również Wrocław. Przy okazji odwiedziliśmy Panoramę Racławicką.

Mayday 2 - Ray Cooney

Dalszy ciąg przygód taksówkarza bigamisty, który za wszelką cenę próbuje ukrywać swoje podwójne życie. W spektaklu, obok dobrze już znanych Państwu bohaterów, pojawiają się całkiem nowe postaci, w tym przede wszystkim dwójka dzieci Johna, każde z innego związku. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy nastoletnia córka bohatera (z małżeństwa z Barbarą) i jego syn (z małżeństwa z Mary) poznają się przez internet.
 

 LANDAU/GYMNASIUM WEIßWASSER

16-10-2008

Szesnastego października br. w naszej szkole osiemnastu uczniów miał okazję spotkać się z delegacją z Landau Gymnasium, liczącą siedemnastu uczniów i dwóch opiekunów. Spotkanie trwało od godziny 10:00 do 17:00, w tym czasie odbyły się zawody sportowe w konkurencjach takich jak koszykówka, siatkówka i pływanie, a także spacer połączony ze zwiedzaniem naszego miasta.

 

 WYJAZD KLAS I I II DO ZIELONEJ GÓRY

15-10-2008

W dniu 29 października 2008 roku planowany jest wyjazd klas I i II do Zielonej Góry. W ramach tego wyjazdu uczniowie obejrzą film pt. „Świadectwo” oraz będą mogli poznać tradycje naszego regionu w trakcie zwiedzania Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Muzeum Etnograficznego w Ochli. W trakcie zwiedzania zaplanowane są zajęcia muzealne. O bliższych szczegóły związane z wyjazdem poinformują uczniów wychowawcy.

 

 


 

 OBCHODY DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

01-10-2008

Jak co roku samorząd szkolny zaprasza wszystkich pracowników szkoły na salę gimnastyczną na uroczystość po trzeciej lekcji. Będzie coś dla ciał i coś dla ducha.
Może Tomek dodasz jakąś fajną myśl, bo mi się kończą już pomysły. 

 DZIEŃ CHŁOPAKA

30-09-2008

Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
- Ciastek - tylko tych najsłodszych,
- Samochodów - tylko tych najszybszych,
- Przygód - tylko najciekawszych,
- Zabaw - tylko najweselszych,
... i butów - takich, co najlżejsze w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!
 

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26-09-2008

Jak co roku dzień 26 września to Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole miało miejsce przedstawienie bajki „Czerwony Kapturek" w niemiecko - angielskiej wersji językowej. Słuchaliśmy również piosenek francuskich ...
 

 

 WYKOPKI

25-09-2008

Ze względu na złe warunki atmosferyczne planowany termin wykopek – 4 października - jest nieaktualny. Przepraszamy ...
 

 BADANIE WYNIKÓW OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW
 KLAS II I III

15-09-2008

30 września 2008 (wtorek) planowane są badania osiągnięć w części humanistycznej klas II i III. Następnego dnia uczniowie będą pisać część matematyczno – przyrodniczą. Organizatorem tych badań jest Instytut Badań Kompetencji – Wałbrzych. Wyniki testów znane będą w połowie listopada. Każdy z uczniów otrzyma zaświadczenie o nabytych umiejętnościach i słabych stronach.
 

 TEST ABSOLWENTA PO SZKOLE PODSTAWOWEJ Z JĘZYKA
 POLSKIEGO I MATEMATYKI.

05-09-2008

15 września 2008 (poniedziałek) odbędzie się badanie umiejętności uczniów po szkole podstawowej z języka polskiego, zaś we wtorek z matematyki. Organizatorem tych badań jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Wyniki tych badań będą znane na początku listopada.

 

 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO.

20-08-2008

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2008 / 2009 odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 12.00. Po inauguracji spotkania z wychowawcami klas. Planowany termin obozu adaptacyjnego to 2 – 4 września w Karpaczu. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przekazane na spotkaniu.
 

 
 

Copyright © www.sg.zary.pl - 2008. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.